Your contact person

Enter your postal code to find the contact person nearest you

thyssenkrupp Elevator A/S
(Sjælland)


Erhvervsvej

2600 Glostrup 

Tel.: 70 13 08 08

Switch to Google Maps

Contact person

Nyinstallation, Elevator & Rulletrapper – Hele Denmark
Caterina Andersen
Tel.: 51 79 90 04
caterina.andersen@thyssenkrupp.com

Nyinstallation, Lifte – Sjælland og øerne
Claus Rasmussen
Tel.: 30 43 00 06
claus.renerasmussen@thyssenkrupp.com

Servicekontrakter – Sjælland og øer
Torben Hedengran
Tel.: 21 68 55 65
Torben.Hedengran@thyssenkrupp.com

Modernisering – Sjælland og øer
Kasper Olsen
Tel.: 21 66 85 97
Kasper.Olsen@thyssenkrupp.com

thyssenkrupp Elevator A/S
(Jylland)


Godthåbsvej 25 

8660 Skanderborg 

Tel.: 70 13 08 08

Switch to Google Maps

Contact person

Nyinstallation, Lifte – Jylland og Fyn
Bent Johansen
Tel.: 21 46 82 88
bent.johansen@thyssenkrupp.com

Service, daglig drift – Jylland Nord
Niels Andersen
Tel.: 26 15 72 49
Niels.Andersen@thyssenkrupp.com

Servicekontrakter – Jylland og Fyn
Mogens Kjergaard
Tel.: 21 49 49 69
Mogens.Kjergaard@thyssenkrupp.com

Modernisering – Jylland og Fyn
Chris Nielsen
Tel.: 51 68 98 93
Chris.Nielsen@thyssenkrupp.com

Nyinstallation, Elevator & Rulletrapper – Hele Denmark
Caterina Andersen
Tel.: 51 79 90 04
caterina.andersen@thyssenkrupp.com