Your contact person

Enter your postal code to find the contact person nearest you

thyssenkrupp Elevator A/S
(Sjælland)


Erhvervsvej 17 

2600 Glostrup 

Tel.: 70 13 08 08

Switch to Google Maps

Contact person

Nyinstallation, Lifte – Sjælland og øerne
Claus Rasmussen
Tel.: 30 43 00 06
claus.renerasmussen@tkeas.dk

Nyinstallation, Elevator & Rulletrapper – Hele Denmark
Michael Brøgger
Tel.: 70 13 08 08
Michael.Brogger@thyssenkruppelevator.dk

Servicekontrakter – Sjælland og øer
Torben Hedengran
Tel.: 21 68 55 65
Torben.Hedengran@thyssenkruppelevator.dk

Modernisering – Sjælland og øer
Kasper Olsen
Tel.: 21 66 85 97
Kasper.Olsen@thyssenkruppelevator.dk

Modernisering – Sjælland og øer
Ole Harkjær
Tel.: 21 66 85 97
Ole.Harkjaer@thyssenkruppelevator.dk

thyssenkrupp Elevator A/S
(Jylland)


Godthåbsvej 25 

8660 Skanderborg 

Tel.: 70 13 08 08

Switch to Google Maps

Contact person

Nyinstallation, Lifte – Jylland og Fyn
Bent Johansen
Tel.: 21 46 82 88
bent.johansen@tkeas.dk

Nyinstallation, Elevator & Rulletrapper – Hele Denmark
Michael Brøgger
Tel.: 70 13 08 08
Michael.Brogger@thyssenkruppelevator.dk

Service, daglig drift – Jylland Nord
Niels Andersen
Tel.: 26 15 72 49
Niels.Andersen@thyssenkruppelevator.dk

Service, daglig drift – Jylland Syd og Fyn
Ole Egelund
Tel.: 22 40 06 64
Ole.Egelund@thyssenkruppelevator.dk

Modernisering – Jylland og Fyn
Chris Nielsen
Tel.: 51 68 98 93
Chris.Nielsen@thyssenkruppelevator.dk

Servicekontrakter – Jylland og Fyn
Mogens Kjergaard
Tel.: 21 49 49 69
Mogens.Kjergaard@thyssenkruppelevator.dk